logo logo

Edukacja

Powrót

XV edycja Konkursu Wiedzy o Senacie

2017-05-08

35 szkół podstawowych w woj. warmińsko-mazurskim zgłosiło swój udział w kolejnej edycji Konkursu Wiedzy o Senacie. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o historii Senatu, jego roli oraz przybliżenie współczesnej działalności izby wyższej parlamentu. Konkurs służy również poszerzeniu wiedzy o obowiązkach, prawach i działalności senatorów.

8 maja 2017 r. w Senacie marszałek Stanisław Karczewski wręczył nagrody laureatom Konkursu Wiedzy o Senacie RP, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Senatu RP w Braniewie wspólnie z Zespołem Edukacji Obywatelskiej w Centrum Informacyjnym Senatu. Gratulując wiadomości i umiejętności, życzył im dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy.

W 2-etapowym konkursie, dotyczącym historii i współczesnej działalności Senatu, wzięli udział uczniowie 35 szkół podstawowych z woj. warmińsko-mazurskiego. I miejsce zajął Rafał Kluk ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Senatu RP w Braniewie, II – Jakub Jankowski ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Ornecie, III zaś ‒ Karolina Śmierzyńska ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu. Komisja konkursowa przyznała także 3 wyróżnienia.

W uroczystości wzięli również udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Senatu RP w Braniewie. Podczas pobytu w Warszawie młodzież zwiedzi parlament, Zamek Królewski, pałac w Wilanowie, weźmie udział w symulacji obrad Senatu staropolskiego i będzie uczestniczyć w warsztatach tematycznych.

 

 

Powrót