Rozpoczęcie roku szkolnego w SP nr 3 im. Senatu RP

2022-09-01

1 września o godzinie 8.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego 2022/23 w Szkole Podstawowej nr 3 w Braniewie,  jedynej szkole w Polsce  noszącej imię Senatu RP. Prawie 600 uczniów z oddziałów 0-8 z ciekawością udało się do specjalnie dla nich przygotowanych sal lekcyjnych, odświeżonych, lepiej wyposażonych i umeblowanych.   Oddział przedszkolny i świetlica czekały na milusińskich z mnóstwem pomysłów na nowy rok szkolny. Wszyscy z błyskiem  w oku spoglądali na Orlik i przyszkolny plac zabaw - będzie co robić dla formy i zdrowia. Wśród oddziałów utworzono 4 klasy integracyjne. W Trójce każdy może czuć się zaopiekowany. Każdy też znajdzie coś dla siebie: prężnie działający SU, zawsze gotowy do działania Wolontariat (tworzą go zarówno uczniowie jak i pracownicy  szkoły), koła zainteresowań  i ogrom akcji, w które Trójka włącza się corocznie. Nad wszystkim czuwa niezłomnie pani Dyrektor Ewa Siejk i 55 nauczycieli: przedmiotowców, edukacji wczesnoszkolnej, specjalistów, terapeutów.  Oprócz lekcji realizujących program nauczania, wzorem ubiegłego roku, Trójka poprowadzi projekty edukacyjne, innowacje pedagogiczne, zajęcia specjalistyczne. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie z nadzieją patrzą w nowy rok szkolny i z apetytem na powtórzenie sukcesów: tytuł  laureata z geografii w konkursie kuratoryjnym, w tym samym konkursie tytuły finalistów z historii i języka polskiego; zwycięstwa i wyróżnienia w powiatowym pięcioboju ratowniczym, ogólnopolskich konkursach plastycznych, turniejach szachowych, zawodach sportowych rangi wojewódzkiej oraz wielu innych.

Tego dnia społeczność szkolna pamiętała również o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Oddając hołd wszystkim poległym w czasie wojny, reprezentanci uczniów wraz z panią Dyrektor i obecnym na uroczystości Burmistrzem Miasta Braniewa panem Tomaszem Sielickim, złożyli kwiaty i zapalili znicze pod kamieniem upamiętniającym dąb ku czci zamordowanego w Katyniu kpt. Józefa Miernika.

Tekst: p. Kamila Siejko nauczycielka języka polskiego