Szkoła z Tradycją

2015-10-05

5 października 2015 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród szkołom biorącym udział w konkursie „Szkoła z Tradycją”. Konkurs odbył się pod patronatem Marszałka Senatu RP. Organizatorem jest Fundacja „Od pokoleń dla pokoleń”.
Konkurs skierowany jest do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, kultywujących lub tworzących tradycję szkolną i lokalną, związaną ze szkołą, wspólnotą lokalną, regionem i krajem (minimum trzy edycje). Istotą tego projektu jest przywrócenie tradycyjnej roli szkoły jako miejsca, wokół którego może ogniskować się życie małych wspólnot. Konkurs ma promować te elementy kształcenia i wychowania młodzieży, które w przyszłości zaowocują obywatelskim, kreatywnym, odpowiedzialnym stosunkiem do otaczającej nas rzeczywistości.

W obecnej edycji kapituła konkursu wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce: „Festiwal Kultur”. Szkoła Podstawowa nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku

II miejsce: „Klub Wolontariusza i Obywatela”. Edukacja Lubasz – Szkoły im. Ignacego Jana Paderewskiego

III miejsce: „Przedświąteczne  spotkanie dla osób starszych i samotnych”. Szkoła Podstawowa im. ks. Władysława Demskiego w Straszewie.

Przedstawiciele szkół otrzymali albumy „Senat Rzeczypospolitej Polskiej. Tradycje i współczesność od XV do XXI wieku” autorstwa prof. Jerzego Pietrzaka oraz nagrody finansowe ufundowane przez Fundację „Od pokoleń dla Pokoleń”.  Po uroczystości młodzież zwiedzała Stadion Narodowy, co stanowiło nagrodę w konkursie ufundowaną przez Senat RP.