Wizyta uczniów uczniów ze szkoły im. Senatu RP

2022-10-11

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Senatu RP w Braniewie, w dniach 10-11 października 2022 r., odwiedzili Senat RP na zaproszenie Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego.  Przyjazd był nagrodą dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2021/2022  wykazali się szczególnymi wynikami w nauce, osiągnięciami sportowymi, działali w wolontariacie, harcerstwie, a także na rzecz środowiska lokalnego.

Pan Marszałek prof. Tomasz Grodzki, za wymienione osiągnięcia, wręczył dziewięciu uczniom nagrody rzeczowe. Otrzymali je:

1. Szymon Gontarz
  2. Hanna Śliwiak
  3. Izabela Perkowska
  4. Nataniel Pękacz
  5. Wiktor Kasprzyak
  6. Paweł Kupc
  7. Nikola Kapusta
  8. Kinga Lachowicz
  9. Dominika Andrearczyk

Spotkanie Marszałka Senatu RP z młodzieżą przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Młodzi sportowcy pytali Marszałka m. in. o ulubioną drużynę piłkarską,  którą okazała się być Pogoń Szczecin, natomiast starsze uczestniczki spotkania były zainteresowane w jaki sposób można zostać senatorem. Pan prof. Tomasz Grodzki  odpowiadając na pytania dotyczące swojej działalności jako marszałka oraz pracy Izby Wyższej powiedział: „Kiedy w Senacie podejmujemy mądre decyzje, możemy ułatwić życie setkom tysięcy ludzi. Dbamy o to, żeby prawo wychodzące z Senatu było jak najlepsze”.

Wicedyrektor szkoły, pani Elżbieta Zawadka podziękowała za dobre relacje i owocną  współpracę z Senatem RP od 2001 r., czyli od momentu nadania szkole imienia Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Przypomniała, że szkoła we współpracy z Kancelarią Senatu organizowała  Konkursy Wiedzy o Senacie RP skierowane do dzieci i młodzieży wszystkich szkół podstawowych w woj. warmińsko-mazurskim. Słowa podziękowania za zaproszenie do Senatu skierowała również do Pana Marszałka przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Nikola Kapusta.

Spotkanie zostało zakończone pamiątkowym zdjęciem, a wszystkim uczestnikom zostały przekazane upominki. Uczniowie zwiedzili również Senat i Sejm.

W ramach wizyty w Warszawie uczniowie zwiedzali warszawską Starówkę oraz mieli możliwość zapoznania  się z nowoczesną architektonicznie częścią Warszawy. Ponadto  obejrzeli spektakl pt. „Dreams” w  Teatrze Capitol, gdzie wzięli również udział w spotkaniu z aktorami.