logo logo

Edukacja

Oferta edukacyjna

Zwiedzanie Senatu

Ofertę grupowego zwiedzania budynków Sejmu i Senatu kierujemy przede wszystkim do nauczycieli i uczniów wszystkich typów szkół, studentów, a także przedstawicieli różnych grup zawodowych i społecznych. Po wcześniejszym ustaleniu z organizatorem wycieczki zwiedzający mogą wysłuchać wykładu o powstawaniu ustawy czy prawach i obowiązkach parlamentarzystów.

Kilka razy w roku organizowane są dni otwarte, podczas których osoby indywidualne mogą odwiedzić gmachy Sejmu i Senatu.

więcej...

Lekcje i wykłady 

W Senacie odbywają się lekcje tematyczne skierowane dla różnych grup wiekowych, od uczniów szkół podstawowych po studentów studiów wyższych.

W ofercie znajdują się między innymi:

  • Lekcja historyczna dla uczniów klas IV–VI szkoły podstawowej 
  • Wykład „Obowiązki i prawa parlamentarzystów” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
  • Wykład „Powstawanie ustawy – proces legislacyjny” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i maturzystów szczególnie zainteresowanych problematyką parlamentarną

  • Seminarium "Dzień w Parlamencie dla młodzieży z klas maturalnych, dla osób zamierzających studiować historię, prawo, nauki polityczne. 
  • Warsztaty  „Obywatel to Ja – narzędzia do współrządzenia państwem”, przygotowujący młodych obywateli do korzystania z prawa do petycji dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

więcej...

Konkursy

Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowane są konkursy wiedzy o parlamencie i ludziach tworzących jego dzieje, a także wojewódzki konkurs wiedzy o Senacie dla szkół podstawowych w woj. warmińsko-mazurskim. Współorganizatorem tego konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 3 im. Senatu w Braniewie. 

więcej...

Wystawy

W Senacie prezentowane są wystawy o tematyce historycznej i współczesnej, poświęcone zasłużonym instytucjom i postaciom życia politycznego i społecznego naszego kraju, a także ważnym rocznicom historycznym. Można je zobaczyć przy okazji zwiedzania gmachu Senatu. Informacje na temat wystaw umieszczane są na stronie internetowej Senatu.

więcej...