logo logo

Edukacja

Powrót

Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2022 r.

2022-10-14

„Najwyższym poziomem umiejętności edukacyjnych, jest sztuka obudzenia w dorosłym uczniu kreatywności, przy wykorzystaniu prostych pomocy dydaktycznych.” ~ Albert Einstein

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom i Pedagogom, którzy w swojej codziennej pracy przekazują młodym ludziom wiedzę i umiejętności przydatne w dorosłym życiu, ale też kształtują ich charaktery, uczą ich twórczego myślenia, dokonywania świadomych wyborów i motywują ich do odkrywania w sobie talentów, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dziękujemy za trud włożony w wychowanie młodego pokolenia, pracę dydaktyczną na rzecz oświaty oraz zaangażowanie w życie szkolnej społeczności. Życzymy wiele zdrowia, satysfakcji, radości i wymiernych wyrazów uznania.  

Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powołanej 14 października 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej założonej przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Instytucja była pierwszą w Polsce i w całej Europie o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej.

Powrót