logo logo

Edukacja

Powrót

Dzień otwarty 11 listopada 2022 r.

2022-11-10

Z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy  pierwszego posiedzenia Senatu II Rzeczypospolitej oraz Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2022 r. w godz. 10.00 – 16.00 gmach Senatu zostanie otwarty dla zwiedzających. To wyjątkowa szansa, by zobaczyć miejsca, gdzie na co dzień pracują senatorowie: Salę Obrad Plenarnych Senatu, miejsca, gdzie zbierają się komisje senackie, hol, gdzie odbywają się konferencje prasowe Marszałka Senatu RP i senatorów, foyer i inne ciekawe zakątki Izby.

W tym dniu prezentowana będzie także wystawa o różnorodności społecznej senatorów II Rzeczypospolitej. Składają się na nią fotografie archiwalne oraz reprodukcje portretów, afisze i druki związane z wyborami parlamentarnymi ze szczególnym uwzględnieniem udziału kobiet oraz mniejszości narodowościowych i etnicznych oraz gabloty z pamiątkami po senatorach II RP . Natomiast na zewnątrz, w podcieniach Senatu będzie można zobaczyć wystawę o historii Izby Wyższej „Senat wczoraj i dziś”.

W Senacie na gości będą czekać przewodnicy, którzy opowiedzą o historii Izby i  odpowiedzą na pytania zwiedzających. Dostępne także będą bezpłatne wydawnictwa informacyjno-edukacyjne.

Wejście na teren parlamentu przy ul. Wiejskiej. Aby wejść do gmachu należy okazać dokument potwierdzający tożsamość i ze względów bezpieczeństwa poddać się kontroli pirotechnicznej. Nie trzeba wcześniej rezerwować swojej wizyty w Senacie.           

Serdecznie zapraszamy

 

Powrót