„Jak uczyć najnowszej historii Polski? Dylematy” - konferencja 23.09.2024 r.

2024-09-19

„Jak uczyć najnowszej historii Polski? Dylematy” – na to pytanie będą próbowali odpowiedzieć historycy i eksperci podczas konferencji organizowanej przez Kancelarię Senatu, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ośrodek Rozwoju Edukacji, która 23 września 2024 r. odbędzie się w Senacie.

Wydarzenie będzie poświęcone poszukiwaniom nowych, kreatywnych sposobów na przybliżenie uczniom wydarzeń i postaci, które ukształtowały współczesną Polskę. Eksperci skupią się na tym, jak uatrakcyjnić program nauczania, by skutecznie zainteresować dzieci i młodzież osiągnięciami naszych przodków, a także jak rozmawiać o najtrudniejszych rozdziałach historii XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem lat 40. Celem konferencji jest wyposażenie nauczycieli w narzędzia i pomysły, które pozwolą na lepsze dopasowanie lekcji historii do współczesnych potrzeb uczniów.

Zachęcamy do śledzenia transmisji online w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej Senatu RP.

Dla widzów w internecie udostępnimy specjalny formularz, poprzez który będą mogli zadać pytania prelegentom i panelistom.

Start o godz. 11.00!