Symulacja obrad senatu staropolskiego

2022-09-15

W dniach 13 i 14 września 2022 uczniowie Szkoły Podstawowej  w Tanowie oraz Szkoły Podstawowej nr 391 w Warszawie odwiedzili Senat RP. Podczas lekcji historycznej „Senat Staropolski” dzieci zapoznały się z historią Izby Wyższej oraz zostały im przybliżone sylwetki senatorów z okresu I Rzeczpospolitej. W trakcie symulacji obrad Senatu staropolskiego dzieci przebrały się w stroje z epoki i debatowały w sprawie zawarcia związku małżeńskiego przez króla Władysława IV.

Uczniowie obu szkół mieli również możliwość zwiedzenia parlamentu z przewodnikiem, który przybliżył im tematykę związaną z obecnym funkcjonowaniem Senatu RP, przedstawił współczesne uprawnienia Senatu oraz opowiedział jak pracują senatorowie. Na zakończenie uczniom zostały wręczone materiały edukacyjne i upominki związane z Senatem RP.