Edukacja

Powrót

Finał konkursu wiedzy o Senacie RP

Dla kogo: Kategoria:
2016-05-10

9 maja 2016 r. w Senacie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom XIV edycji wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Senacie, organizowanego przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Senatu wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 3 im. Senatu RP w Braniewie.

W 2-etapowym konkursie, dotyczącym historii i współczesnej działalności Senatu, wzięli udział uczniowie 8 szkół województwa warmińsko-mazurskiego. Odpowiadali na zestaw pytań o charakterze otwartym przygotowanych przez Biuro Komunikacji Społecznej. Pierwsze miejsce zajął Jan Piekarski ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ełku, drugie – Kalina Stańczak ze Szkoły Podstawowej w Uzdowie, trzecie zaś Bartosz Gdak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku. Komisja konkursowa przyznała także 3 wyróżnienia: Kindze Chamik ze Szkoły Podstawowej w Radostowie, Piotrowi Kuźniarowi ze Szkoły Podstawowej w Ostródzie i Karolinie Śmierzyńskiej ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu.

Gratulując laureatom, marszałek Stanisław Karczewski podziękował również wszystkim uczestnikom konkursu. Jak zaznaczył, pytania nie były łatwe, tym bardziej cieszy zainteresowanie tym konkursem i bardzo dobre wyniki. Zapewnił też obecnych podczas uroczystości uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Braniewie im. Senatu RP, że złoży im wizytę. Z kolei burmistrz Braniewa Monika Trzcińska podkreśliła, że dzięki konkursowi młodzi ludzie mogą uczyć się obywatelskiej postawy.

Tego samego dnia laureaci i uczniowie szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Braniewie zwiedzili parlament i wzięli udział w lekcji historycznej „Senat staropolski”. Przewidziane jest także zwiedzanie Zamku Królewskiego i Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich.

Powrót