Studenci SGH w Senacie

2015-04-09

8 kwietnia 2015 r., na zaproszenie senatora Marka Rockiego, przewodniczącego Klubu Senatorów Platformy Obywatelskiej, Senat odwiedzili studenci Szkoły Głównej Handlowej. Podczas spotkania senator mówił m.in. o zmianach w kodeksie wyborczym dotyczących zasad wyboru do Sejmu i Senatu. Senator Marek Rocki przypomniał także konstytucyjne funkcje Izby wyższej polskiego parlamentu, opowiedział o pracy komisji senackich. Studenci odwiedzili także siedzibę Parlamentarnego Klubu PO. Senator mówił m.in. o zakresie poprawek wprowadzanych przez Senat do ustaw uchwalanych przez Sejm. Podkreślił m.in., że duża ich liczba jest następnie przyjmowana przez posłów. Mówiono także o czasie pracy senatorów; studentów zainteresowały m.in. najdłuższe posiedzenia w historii Senatu.

Po spotkaniu młodzież zwiedziła parlament, zapoznała się z historią Sejmu i Senatu, a także procesem legislacyjnym.