Uczniowie z Belska Dużego u Marszałka

2016-03-10

Marszałek Stanisław Karczewski 7 marca 2016 r. spotkał się z uczniami i nauczycielami ze szkoły podstawowej w Belsku Dużym. Dzieci wzięły udział w obradach staropolskiego senatu, przygotowanych przez Dział Edukacji Obywatelskiej Kancelarii Senatu.

Podczas spotkania uczniowie pytali o ewentualną likwidację gimnazjów. Odpowiadając, marszałek Senatu stwierdził, że rząd pracuje nad reformą systemu edukacji. Dodał, że eksperci zwracają uwagę, że wyeliminowanie gimnazjów może przynieść lepsze efekty w rozwoju i kształceniu dzieci i młodzieży.

Marszałek mówił także o nadziejach związanych z wprowadzanym programem 500+ i jego roli w ratowaniu sytuacji demograficznej naszego kraju. Wspomniał również o swoich doświadczeniach z pracy lekarza chirurga w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą.