Wystawa o Janie Pawle II

2015-04-15

15 kwietnia 2015 r. w Senacie uczniowie warszawskiego liceum Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II wzięli udział w uroczystości otwarcia wystawy poświęconej patronowi ich szkoły.

Ekspozycję otworzył marszałek Bogdan Borusewicz, który podkreślił powszechny charakter nauczania Jana Pawła II. Nawiązał także do swoich czasów studenckich na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie kard. Karol Wojtyła był kierownikiem Katedry Etyki. Przypomniał, że po jego wyborze na papieża, studenci uczelni, manifestując swoją radość, wywiesili transparent z napisem „Nasz profesor papieżem”.

Ekspozycja składa się z 12 plansz, na których można zobaczyć m.in. zdjęcia i kopie dokumentów, ukazujących życiową drogę i posłannictwo papieża Polaka. Uporządkowane tematycznie zdjęcia opatrzono komentarzami, które przypominają życie Jana Pawła II i pozostawione przez niego dziedzictwo, przede wszystkim w kontekście zagadnień współczesnego świata, którym poświęcał szczególną uwagę w swojej posłudze kapłańskiej takim, jak rodzina, ludzie chorzy i potrzebujący, młodzi czy dialog międzyreligijny.

Po uroczystości otwarcia uczniowie liceum Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II zwiedzili parlament. Obejrzeli m.in. sale posiedzeń plenarnych obu Izb. Na galerii sali posiedzeń Senatu przysłuchiwali się debacie na temat ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych.