Bajkowa opowieść o Senacie

2024-10-14

Kancelaria Senatu wydała nową publikację edukacyjną dla dzieci „Sowa Zofia przy herbacie opowiada o Senacie”.

„Sowa Zofia przy herbacie opowiada o Senacie” – to tytuł nowej publikacji edukacyjnej wydanej przez Kancelarię Senatu, skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodziców i nauczycieli.

Książeczka autorstwa Rafała Witka, zilustrowana przez Kasię Minasowicz, za pomocą fikcyjnej opowieści o wyborach wśród zwierząt w przystępny i zabawny sposób przybliża najmłodszym czytelnikom kluczowe pojęcia dotyczące państwa i demokracji, ze szczególnym uwzględnieniem roli i zadań Senatu.

Od głównej bohaterki – prezydentki Leśnego Państwa – dzieci dowiedzą się między innymi:

• czym jest parlament,
  • na czym polega inicjatywa ustawodawcza,
  • jakie prawa i obowiązki ma wyborca,
  • jak przebiega kampania wyborcza,
  • dlaczego tak ważna jest konstytucja.

Edukacja obywatelska to jeden z kluczowych elementów polityki oświatowej państwa. Za pomocą skrojonych na miarę materiałów dydaktycznych Senat pragnie budować świadomość obywatelską wśród dzieci już od najmłodszych lat. Zachęcamy do korzystania z naszej książeczki podczas zajęć w przedszkolu i w klasach I-III szkoły podstawowej.

Publikację w formacie PDF można bezpłatnie pobrać tutaj.