logo logo

Edukacja

Powrót

Dzień Nauczyciela – 14 października 2021 r.

2021-10-14

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom, Pedagogom, Psychologom oraz pracownikom administracji szkolnej życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy, sukcesów na polu zawodowym oraz w życiu osobistym, wiele zdrowia, a także wdzięczności, uznania i szacunku ze strony uczniów, rodziców i władz oświatowych.

Senat Rzeczypospolitej Polskiej docenia trud i poświęcenie Nauczycieli w kształcenie młodego pokolenia Polaków czego wyrazem jest list Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego skierowany do uczestników uroczystości wręczenia tytułu Nauczyciela Roku, która odbyła się 12 października 2021 r. na Zamku Królewskim w Warszawie. W liście tym Marszałek Senatu podkreślił wielką rolę pedagogów, którzy „nie tylko potrafią przekazać młodym ludziom wiedzę i umiejętności przydatne w dorosłym życiu, ale też kształtują ich charaktery, uczą ich twórczego myślenia, dokonywania świadomych wyborów i motywują ich do odkrywania w sobie talentów”.

Relacja z uroczystości TUTAJ https://www.senat.gov.pl/aktualnoscilista/art,14112,zastepca-szefa-kancelarii-senatu-na-uroczystosci-wreczenia-tytulu-nauczyciela-roku.html

 

Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powołanej 14 października 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej założonej przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Instytucja była pierwszą w Polsce i w całej Europie o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej. Obecnie Senat RP pochylając się nad problemami oświaty organizuje w dniu 14 października br. o godz. 11.00 debatę o tym dokąd zmierza polska edukacja.

Transmisja z debaty TUTAJ - https://www.senat.gov.pl/transmisje/biezace-transmisje/

Powrót