Edukacja

Powrót

Konkurs wiedzy o Parlamencie RP i ludziach tworzących dziele polskiego parlamemntu

Dla kogo: Kategoria:
2012-04-17

Konkurs, jak co roku został zorganizowany pod patronatem Marszałka Senatu RP oraz kuratorów oświaty z dwóch województw. Przy ostatniej edycji współpracowali przedstawiciele Lubuskiego Kuratorium Oświaty i Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Konkurs był skierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Łącznie w zmaganiach wzięło udział 1255 uczniów z obu województw.

Do pierwszego etapu przystąpiło 554 uczniów z woj. lubuskiego  oraz 701 uczniów z woj. mazowieckiego.  W drugim etapie uczestniczyło łącznie 165 uczestników z obu województw (80 z woj. lubuskiego i 85 – z woj. mazowieckiego).

Bezpośrednio po zmaganiach konkursowych odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów za udział w II etapie konkursu i książek, nauczyciele otrzymali również listy z podziękowaniem za wkład pracy w przygotowanie uczniów do konkursu.

Do finału konkursu, zakwalifikowało się 13uczniów: 6 z gimnazjów i 7 uczniów szkół ponadgimnazjalnych  z obu województw.

Finał odbył  się 5 kwietnia 2011 r., a uroczystość wręczenia nagród laureatom i finalistom została zorganizowana  6 kwietnia 2011 r. w gmachu Senatu RP.

Laureaci - zdobywcy I nagrody w obu kategoriach wiekowych otrzymali nagrody pieniężne w wysokości po 2000 zł, II nagrody po 1500 zł i III nagrody po 1000 zł. Finaliści odebrali drobny sprzęt multimedialny i inne upominki.

Po uroczystości wręczenia nagród odbyło się spotkanie młodzieży z senatorami oraz pamiątkowa sesja zdjęciowa na sali posiedzeń Senatu RP.

Podczas 3 dniowego pobytu w Warszawie uczniowie zwiedzili Parlament RP, Zamek Królewski, Centrum Nauki Kopernik oraz obejrzeli spektakl muzyczny „Nędznicy” w Teatrze Roma.

Powrót