logo logo

Edukacja

Powrót

"Medycyna i Szarlataństwo" 22.03.2022

2022-03-22

"Medycyna i szarlataństwo” to temat spotkania młodzieży ze szkół z różnych miast Polski z autorytetami medycznymi w ramach drugiej edycji „Dialogów senackich”, która odbyła się 22 marca 2022 r. w Senacie.

W spotkaniu udział wziął Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki, a także prof. dr hab. nauk med. Cezary Szczylik (Europejskie Centrum Zdrowia) i dr nauk med. Tomasz Sarosiek (LUX MED Onkologia).  Zostało ono zorganizowane przez ruch młodzieżowy „Gadka senacka” przy współpracy z Kancelarią Senatu, Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Fundacją Wolna Szkoła oraz Protestem z Wykrzyknikiem.

Otwierając spotkanie, marszałek Senatu Tomasz Grodzki powiedział, iż niezwykle się cieszy, że młodzież trafiła do Senatu, gdyż jest to miejsce wolnej myśli, swobodnej wymiany poglądów, sporów prowadzonych w oparciu o argumenty, a nie wycieczki personalne. Zachęcił zatem młodych ludzi do ożywionej swobodnej dyskusji, przypominając też, że nie ma niemądrych pytań, są tylko niemądre odpowiedzi. „Dzisiejszy temat jest niezwykle istotny, wpisuje się w szersze pojęcie polityk dezinformacyjnych, których teraz doświadczamy na ostro w przypadku haniebnej, brutalnej agresji na Ukrainę. Pamiętajmy o tym” – powiedział prof. Tomasz Grodzki. 

Więcej o wydarzeniu...

Zapis transmisji debaty: https://fb.watch/c5bNN-1NFX/

Powrót