2020-11-09

10 listopada 2020 r., w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, na kanale Senatu w serwisie Facebook odbędzie się pierwsza w historii izby lekcja online. Projekt pod nazwą „Apel” to nowoczesna edukacja dostępna dla wszystkich.

Po Senacie oprowadzać będą członkowie Prezydium izby. Po zakończeniu wirtualnego zwiedzania internauci będą mogli posłuchać udostępnionych on-line wykładów wybitnych polskich i zagranicznych historyków: prof. Andrzeja Chwalby z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Jerzego Kochanowskiego z Uniwersytetu Warszawskiego i historyka z  Uniwersytetu Londyńskiego, autora licznych prac o historii Polski, prof. Normana Daviesa.

Program wydarzenia:

Lekcja 1: Witamy w Senacie. Początek spotkania: 8.15

Lekcja 2: Profesor Jerzy Kochanowski „Polskie Listopady. Rzeczywistość i mit”. Początek spotkania: 9.00

Lekcja 3: Profesor Andrzej Chwalba „1918: Kiedy Polacy odzyskali swoje państwo?”. Początek spotkania: 11.00

Lekcja 4: Profesor Norman Davies „Niepodległa Polska a Europa”. Początek spotkania: 12.00

Serdecznie zapraszamy!