logo logo

Edukacja

Powrót

Noc Muzeów w Senacie RP

2023-05-13

Tysiące gości odwiedziły w nocy z 13 na 14 maja Izbę Wyższą, by poznać miejsca, w których na co dzień pracują senatorowie. Senat włączył się tym samym w XIX edycję akcji Noc Muzeów. Kolejka do gmachu parlamentu ustawiła się nad długo przed otwarciem wejścia i nie malała przez cały czas trwania Nocy Muzeów.

Trasa zwiedzania wiodła z Sejmu przez hol główny w Senacie do sali obrad plenarnych Izby, a następnie na parter przez sale posiedzeń komisji senackich.

Zwiedzający zobaczyli salę, w której odbywają się posiedzenia Senatu, foyer, gdzie można było zobaczyć portrety byłych marszałków Izby, miejsce w którym odbywają się konferencje prasowe, a także sale obrad komisji senackich, w których znajdują się pamiątki po byłych marszałkach Izby - Andrzeju Stelmachowskim, Auguście Chełkowskim i wicemarszałku Zbigniewie Romaszewskim.

Przewodnicy opowiadali o ciekawostkach związanych z gmachem Senatu i przybliżali historię Senatu.  Uczestnicy Nocy Muzeów mieli także okazję zobaczyć wystawę o powstaniu styczniowym „Polskie Termopile – Powstanie Styczniowe na terenie Węgrowa i powiatu węgrowskiego”. Dla gości przygotowano materiały informacyjne poświęcone m.in. historii Senatu.

 

 

 

Powrót