Edukacja

Powrót

Noc Muzeów w Senacie 2024

Dla kogo: Kategoria:
2024-05-18

18 maja 2024 r. (sobota) w godz. 19.00 - 1.00 Senat RP otworzy się dla zwiedzających w ramach ogólnopolskiej akcji "Noc Muzeów".  Wejście na teren Parlamentu odbywać się będzie przez Dział Przepustek Kancelarii Sejmu od ul. Wiejskiej 4/6/8. Goście powinni mieć przy sobie dowód osobisty i być przygotowani na kontrolę pirotechniczną.

W tę szczególną noc zwiedzający będą mogli zobaczyć miejsca, w których pracują senatorowie: salę posiedzeń plenarnych i sale obrad komisji senackich, w których prezentowane są pamiątki po byłych marszałkach Senatu – Andrzeju Stelmachowskim i Auguście Chełkowskim oraz wicemarszałku Zbigniewie Romaszewskim. Niewątpliwą atrakcją będzie możliwość obejrzenia wnętrz Gabinetu Marszałka Senatu.

W gmachu Senatu będą również prezentowane wystawy:

 - „Senatorki II RP" - przybliżająca sylwetki przedwojennych parlamentarzystek wraz z pamiątkami po senatorach

- „Władysław Zamoyski"  - poświęcona patronowi roku 2024 r.

 - „Nie oceniaj mnie! To nie moja wina! #ChorujęNaOtyłość"-  prezentowana w ramach kampanii społecznej „Otyłość to choroba. Nie oceniaj, nie odchudzaj, tylko lecz”.

Na zwiedzających czekają ciekawe atrakcje, m.in. konkurs z nagrodami, stoisko Roku Edukacji Ekonomicznej, materiały informacyjne, fotobudka, a wszystko w klimacie lat dwudziestych XX wieku. 

Serdecznie zapraszamy!

Plakat Noc Muzeow1

 

Powrót