logo logo

Konkurs Wiedzy o Senacie

Konkurs Wiedzy o Senacie

II etap Konkursu Wiedzy o Senacie RP dla młodzieży z VII klas szkół podstawowych woj. warmińsko-mazurskiego odbędzie się 9 kwietnia 2018 r. o 11.00 jednocześnie w 4 miejscach:

  • w Biurze Senatorskim senator Bogusławy Orzechowskiej w Ostródzie, ul. Jana Pawła II 3,
  • w Biurze Senatorskim senator Małgorzaty Kopiczko w Ełku, ul. 3 Maja 10,
  • w Biurze Senatorskim senatora Jerzego Wcisły w Elblągu, Plac Słowiański 2, 
  • w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, sala 203.

Do II etapu zakwalifikowało się 35 uczniów, którzy odpowiedzą na 10 pytań otwartych, dotyczących historii i działalności Senatu RP.

Nagrodą dla laureatów i wyróżnionych uczniów będzie dwudniowa wycieczka do Warszawy. Kancelaria Senatu zapewni gościom atrakcyjny program pobytu.

Życzymy powodzenia!

 

XVI edycja Wojewódzkiego konkursu Wiedzy o Senacie  RP

19 lutego 2018 r. rozpoczyna się kolejna edycja konkursu organizowanego wspólnie przez Kancelarię Senatu i Szkołę Podstawową nr 3 im. Senatu RP w Braniewie. W tym roku, po raz pierwszy, uczestnikami konkursu będą uczniowie klas VII szkół podstawowych w woj. warmińsko-mazurskim. Do obecnej edycji zgłosiły się 24 szkoły. 19 lutego młodzież przystępuje do I etapu polegającego na napisaniu testu składającego się z pytań dotyczących historii Senatu, ze szczególnym uwzględnieniem Senatu w dwudziestoleciu międzywojennym oraz współczesnej roli i znaczenia wyższej izby parlamentu. Kolejny etap – 9 kwietnia. Zwycięzców czeka m.in. majowa wycieczka do Warszawy.

Regulamin Konkursu