Żołnierze wyklęci - Cześć ich pamięci

Regulamin konkursu "Żołnierze Wyklęci - Cześć ich Pamięci"

Dla kogo: Dorośli

REGULAMIN KONKURSU


„Żołnierze Wyklęci – Cześć ich pamięci!”
Celem konkursu „Żołnierze Wyklęci – Cześć ich pamięci!” jest popularyzacja wiedzy historycznej o bohaterach walki o wolną Polskę, wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a dzięki temu pogłębienie świadomości narodowej i dumy z polskości.


§ 1.


1. Organizatorem konkursu jest Senator RP Marek Pęk.
2. Z organizatorem współpracują:
1) pracownicy biur poselsko-senatorskich Senatora Marka Pęka,
2) pracownicy tych szkół podstawowych, ponadpodstawowych i placówek opiekuńczych, które zadeklarowały udział w konkursie,
4) inne osoby zainteresowane wsparciem organizatorów konkursu, w szczególności osoby związane z samorządem terytorialnym, administracją szkolną i instytucjami zajmującymi się tematyką historyczną.


§ 2.


1. Konkurs prowadzony jest na terenie senackiego Okręgu Wyborczego nr 31, tj. na terenie powiatów: krakowskiego, miechowskiego, olkuskiego.
2. W konkursie uczestniczyć mogą uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, podopieczni placówek opiekuńczych oraz dorośli, zwani dalej „uczestnikami”.
3. Udział w konkursie jest dobrowolny.


§ 3.


1. Przedmiotem konkursu są prace literackie, plastyczne (w tym murale) i audiowizualne, inspirowane historią Żołnierzy Wyklętych.
2. Prace konkursowe uczestnicy wykonują indywidualnie i samodzielnie.
3. Praca pisemna, przekazana w formacie .doc (MS Word) na nośniku lub mailem, nie powinna przekraczać objętości 7 000 znaków (ze spacjami włącznie).
4. Praca plastyczna może być wykonana w dowolnej formie; prace dwuwymiarowe np. w technice malarskiej, rysunku, grafiki, kolażu, wyklejanki, a prace przestrzenne – rzeźby, instalacji. Prace dwuwymiarowe nie powinny przekraczać formatu A3 (297 mm x 420 mm). Podstawa pracy trójwymiarowej powinna się mieścić w formacie A3, a wysokość nie przekraczać 30 cm. „Murale” należy sfotografować, wydrukować z formacie nie przekraczającym format A3 i zamieścić na odwrocie krótki opis, co obraz przedstawia.
5. Prace audiowizualne powinny mieć postać inscenizacji wybranych scen, bohaterów lub wydarzeń historycznych obejmujących żołnierzy wyklętych/niezłomnych, utrwalonych (sfilmowanych) na nośnikach umożliwiających ich odtworzenie na monitorze komputerowym. Prace należy dostarczyć na pendrive lub płycie CD/DVD lub drogą mailową. Długość filmu nie powinna przekraczać 2 minut. Prace audiowizualne powinny być zapisane w standardowym formacie stosowanym w systemie MS Windows.


§ 4.


1. Podpisane prace powinny być przesłane do 10 marca 2017 r. do biura głównego Senatora Marka Pęka (ul. Rynek 12, 32-050 Skawina / prace literackie mogą być wysłane drogą mailową: senator.pek@gmail.com), wraz z danymi stanowiącymi Załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu.
2. Kryteriami oceny prac będą: oryginalność, staranność opracowania, czytelność nawiązania do historii Żołnierzy Wyklętych, wartość pracy jako narzędzia popularyzacji bohaterów.
3. Prace oceniane będą w kategoriach wiekowych autorów:
I. Szkoła podstawowa.
II. Szkoła ponadpodstawowa.
III. Dorośli.
4. Wyniki konkursu zostaną podane do wiadomości uczestników, najpóźniej do 21 marca 2017 r.


§ 5.


1. Organizator zastrzega sobie prawo do przekazania prac osobom trzecim oraz do ich częściowej lub całościowej, anonimowej publikacji bez wynagrodzenia.
2. Prace, które nie zostaną przez organizatora przekazane osobom trzecim, mogą być odebrane przez uczestników w ciągu 3 miesięcy od dnia ogłoszenia wyników konkursu. Po upływie tego terminu, prace nieodebrane mogą być komisyjnie zniszczone.
3. Przesłanie pracy konkursowej do biura Senatora Marka Pęk jest traktowane jako deklaracja udziału w konkursie, oznacza też wyrażenie przez uczestnika, a gdy jest to wymagane przez jego opiekuna prawnego, zgody na jej nieodpłatną, anonimową publikację.
4. Uczestnik konkursu, a gdy to jest wymagane jego opiekun prawny, może wyrazić zgodę na publikację pracy konkursowej pod imieniem i nazwiskiem autora.
5. Wraz z pracami do biura Senatora Marka Pęka przekazywane jest oświadczenie uczestnika, a gdy jest to wymagane jego opiekuna prawnego, o zapoznaniu się z regulaminem konkursu i zgodzie na udział w konkursie na zasadach określonych w tym regulaminie, na formularzu stanowiącym załącznik nr 2 do regulaminu.


§ 6.


1. Prace będą oceniane przez jury powołane przez Senatora Marka Pęka, w skład którego wejdą: nauczyciele, współpracownicy oraz historycy.
2. Dla zwycięzców, którzy zajmą trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych, przewidziane są nagrody rzeczowe oraz nagroda główna – wyjazd do Warszawy, w ramach którego przewidziane jest zwiedzanie parlamentu oraz wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego.


§ 7.


1. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.
2. Zwycięskie prace zostaną wystawione podczas prezentacji w wybranych gminach na terenie senackiego Okręgu Wyborczego nr 31.


§ 8.


Interpretacja postanowień regulaminu należy do organizatora.

Regulamin.pdf